تبلیغات
تفریحی - فال روز چهارشنبه 19 مرداد
 
تفریحی
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : ساسان
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
چهارشنبه 19 مرداد 1390 :: نویسنده : ساسان
فروردین

وقتی كه همه چیز سرجای خود قرار گرفته و جفت و جور است روز نشاط انگیز و فرح بخشی می‌شود، بخصوص وقتی كه شما می‌توانید در مدت زمانی كوتاه كارهای خیلی زیادی را انجام دهید. اما اكنون فعالیت‌های بیشتری را به برنامه تان اضافه نكنید، وگرنه با برنامه مغشوش و درهم برهمی مواجه می‌شوید كه نمی‌دانید چه كارش كنید. پس حالا كه در برنامه تان امكان تغییرات وجود دارد، انتخاب آگاهانه داشته باشید و با متنقل كردن یك یا دو قرار ملاقات به روز دیگر به دوستان خود نیز درس بدهید.

حافظ:
مهل كه روز وفاتم به خاك بسپارند   مرا به میكده بر در خم شراب انداز
ز جور چرخ چو حافظ به جان رسید دلت   به سوی دیو محن ناوك شهاب انداز
تعبیر:نا امید نباش. سهل انگاری و تحمل را رها كن. به آنچه داری قانع باش. در طلب آرزوی محال نباش. از لحظه لحظه ی زندگیت بهره ببر تا دچار حسرت و اندوه نشوی

اردیبهشت

شما امروز بیشتر از هیمشه مورد قضاوت ناعادلانه دیگران قرار می‌گیرید. اما این درباره این نیست كه حق با شماست یا خیر؛ بلكه درباره این است كه آیا شما حق این را دارید كه در زندگی دیگری دخالت كنید یا نه حتی اگر به خاطر صلاح خود فرد باشد. مشكل این است كه شما آنقدر به كار خود اعتماد و اطمینان دارید كه در درك نظرات و دیدگاه‌‌‌‌‌های دیگران شكست می‌خورید. صبر كنید؛ اینكه آن چیزی كه شما فكر می‌كنید باید اتفاق بیفتد آنقدرها هم كه به نظر می‌رسد مهم نیست.

حافظ:
به صبر كوش تو ای دل كه حق رها نكند   چنین عزیز نگینی به دست اهرمنی
مزاج دهر تبه شد در این بلا حافظ   كجاست فكر حكیمی و رای برهمنی
تعبیر:قناعت بزرگترین ثروت و گنجینه برای انسان است. آسودگی و فراغت زندگی خود را با ندانم كاری به خطر نینداز. قدر زندگی و خانواده ی خود را بدان. صبر داشته باش و سختیها را تحمل كن تا به نتیجه ی مطلوب برسی. روزگار همیشه نامساعد باقی نخواهد ماند. صبر و قناعت را فراموش نكن. از همنشینان بد احتراز كن تا گمراه نشوی

خرداد

امروز ممكن است نزدیك ترین دوست شما، شما را به خوبی درك نكند. شما نمی‌توانید امروز این كار را آسان تر كنید چرا كه مایل نیستید هر چیزی را كه لازم است بدانند به آنها بگویید. شما سعی نمی‌كنید كه زندگی تان را از همین هم كه هست پیچیده تر كنید، شاید این به خاطر این باشد كه شما می‌ترسید كه برای دیگران دشوار باشد كه حرف‌های شما را گوش كنند. هنوز هم، اگر یك اقدام حساب شده بكنید ممكن است به بهترین نحو ممكن خوب به هدف تان برسید.

حافظ:
به وصل دوست گرت دست می‌دهد یك دم   برو كه هر چه مراد است در جهان داری
چو گل به دامن از این باغ می‌بری حافظ         چه غم ز ناله و فریاد باغبان داری
تعبیر:از لحظات عمر كمال استفاده را ببر. مراقب باش تا با اعمال و رفتارت دیگران را از خود نرنجانی. در مقابل رنج و مشكلات، استقامت كن. ناله و شكایت از دوران فایده ای ندارد. خودخواهی را رها كن تا بدانی كه دیگران هم تو را دوست دارند.

تیر

 امروز احتمالا بسیار سخت كار می‌كنید اما  كارتان زیاد موثر نیست و به چشم نمی‌آید. شاید آنقدر دلسرد شوید كه حتی خود را تسلیم كنید. اما اكنون زمان مناسبی برای دست كشیدن از كار نیست به خاطر اینكه احتمالا بیشتر از آنچه فكر كنید به خط پایان نزدیك هستید. زمانی كه از آن عبور كنید دیگران از نقش مهمی كه در این راه داشته‌اید با تحسین یاد خواهند كرد.

حافظ:
تو خود وصال دگر بودی ای نسیم وصال       خطا نگر كه دل امید در وفای تو بست
ز دست جور تو گفتم ز شهر خواهم رفت   به خنده گفت كه حافظ برو كه پای تو بست
تعبیر:گره ی مشكلات تو گشوده خواهد شد به شرط آنكه عاقلانه اقدام كنی. با بی حوصلگی و تندخویی به نتیجه نخواهی رسید

مرداد

شاید شما ترجیح می‌دهید كه هر طور دلتان می‌خواهد روزتان را سپری كرده و دنبال خواسته‌های خود بروید، اما شما آنقدر آزادی ندارید كه این كارها را بكنید. اگرچه شما دوست دارید كاری متفاوت انجام دهید، اما با وجود مشكلاتی كه پیش آمده لازم است كه به روابط قدیمی‌ خود احترام بگذارید. نگران احساساتی كه در دلتان جمع شده نباشید، چراكه همیشه امكان دارد در لحظه آخر همه چیز عوض شود و شما بتوانید به چیزهایی كه در جستجویش هستید برسید.

حافظ:
مجلس انس و بهار و بحث شعر اندر میان      نستدن جام می از جانان گران جانی بود
دی عزیزی گفت حافظ می‌خورد پنهان شراب   ای عزیز من نه عیب آن به كه پنهانی بود
تعبیر:دودلی و تردید را از خود دور كن. از همنشینان و دوستان بد دوری كن تا دچار رنج و گمراهی نشوی. آرزوهای دور و دست نیافتنی غیر از رنج و زحمت نتیجه ای ندارد. اعتدال و میانه روی را پیشه كن.

شهریور

باید با دور اندیشی تصمیم بگیرید و به عواقب و عوارض آن فكر كنید. گروهی در كار خود دچار نوعی بلاتكلیفی شده اند یعنی هم پیشنهاد جالبی برایشان رسیده و هم در آن امتیازاتی دارند بهر حال باید سریعا" تصمیم گیری نمایید و مطمئنا قبول این پیشنهاد به نفع شما خواهد بود.

حافظ:
نمی‌كند دل من میل زهد و توبه ولی   به نام خواجه بكوشیم و فر دولت او
مدام خرقه حافظ به باده در گرو است   مگر ز خاك خرابات بود فطرت او
تعبیر:به زودی در كارها به توفیق و پیروزی می رسی و غم ها و رنج ها به شادی و سرور تبدیل می شود. اگر خودپسندی را رها كنی و به ضعف خود اقرار كنی می توانی راه های تازه ای را آزمایش كنی. به خداوند و كمك های او توكل داشته باش

مهر

عشق در ذات خود، میتواند با امنیت و آرامش روح همراه باشد و این به این معناست كه در صورت نیاز به سویش دست دراز كنیم و به تبع آن، تنهایی را به دست فراموشی بسپاریم. از طرف دیگر شما به طور بالقوه به جهت عكس حركت میكنید و متاسفانه این باعث میشود كه احساس دلپذیر و گرم برآمده از عشق را نزد طرف مقابل، از میان بردارد!

حافظ:
زهد من با تو چه سنجد كه به یغمای دلم   مست و آشفته به خلوتگه راز آمده‌ای
گفت حافظ دگرت خرقه شراب آلوده‌ست   مگر از مذهب این طایفه بازآمده‌ای
تعبیر:از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را داشته باش و چشم بصیرت داشته باش و سره را از ناسره تشخیص بده. همه ی عوامل برای اینكه به مقصود برسی فراهم است. شك و تردید را از خود دور كن و تصمیمی جدی بگیر.

آبان

اگرچه شما الان در نظر افراد دیگر ظاهر آرام و ساكتی دارید، اما نمونه بسیار خوبی برای افراد دیگر هستید . در زیر ظاهر آرام و متینتان شور و غوغایی برپا است و شما احتمالا سعی می‌كنید كه آن را پنهان كرده و بروز ندهید. به جای تلاش برای فروخواباندن افكارتان، به خودتان قول دهید كه ابدا هیچ كاری نكرده و فقط خودتان را با آنها سرگرم كنید.

حافظ:
آه و فریاد كه از چشم حسود مه چرخ   در لحد ماه كمان ابروی من منزل كرد
نزدی شاه رخ و فوت شد امكان حافظ         چه كنم بازی ایام مرا غافل كرد
تعبیر:در انجام كاری كه در پیش داری دچار مشكل و نا امیدی شده ای. یأس و حرمان انسان را از ادامه ی راه باز می دارد و بهتر است راه های دیگر را هم امتحان كنی. با صبر و حوصله و ایمان می توانی كوه مشكلات را از پیش پای خود برداری. مشورت با صاحبنظران را فراموش نكن. به تنهایی از عهده ی حل مشكلات بر نمی آیی.

آذر

شما حتما باید تغییراتی كه در حال مدیریت كردنشان هستید را ثابت و مشخص كنید- و این كار وظیفه بزرگ و عظیم شما می‌باشد. تلاش شما برای كندتر كردن روند امور احتمالا به ثمر نمی‌رسد، برای اینكه شما لزوما فراتر از خطوط زمانی عمومی‌كه بر شما و تعداد زیادی از همكارانتان تاثیر می‌گذارند را تحت كنترل خود ندارید. عجیب اینكه اگر شما كمتر از دیگران توقع داشته باشید آنها بهتر كارشان را انجام می‌دهند.

حافظ:
وفاداری و حق گویی نه كار هر كسی باشد        غلام آصف ثانی جلال الحق و الدینم
رموز مستی و رندی ز من بشنو نه از واعظ   كه با جام و قدح هر دم ندیم ماه و پروینم
تعبیر:افكار و اندیشه های بلند و متعالی داری. با سعی و تلاش، مقصود شما حاصل می شود. اراده ی محكم و ایمان راسخ، بهترین یار و یاور تو است. سعی كن جاه طلبی را از آرزوها و اندیشه های خود دور كنی.

دی

اگر شخصی از طرف شما كاری كرده است اما هنوز مسئله پنهانی است به نظر می‌رسد اكنون زمان آن است كه نظر خود را تغییر دهید. ممكن است دیگران نخواهند كسی از شرایط شان باخبر شود اما اگر از آنها حمایت شوند احساس اطمینان می‌كنند. این اختلاف عقاید ممكن است امروز یك جنبش و تغییر بزرگ را بهمراه داشته باشد. اگر هنوز راهی برایتان باقی‌مانده كه به عقب بازگردید و خود را از این ضربه عاطفی رهایی بخشید برای همه افرادی كه درگیر هستند بهتر خواهد بود.

حافظ:
دانم سر آرد غصه را رنگین برآرد قصه را      این آه خون افشان كه من هر صبح و شامی می‌زنم
با آن كه از وی غایبم و از می چو حافظ تایبم             در مجلس روحانیان گه گاه جامی می‌زنم
تعبیر:برای رسیدن به آرزوها، هر راهی را امتحان كن و دست از تلاش و كوشش بر ندار تا به نتیجه برسی. هرچند كه راه مقصود دور و دراز است اما عاقبت به آرزوی خود می رسی.

بهمن

چند روز اخیر سردرگم بوده اید زیرا با دیگران بر سر نظراتتان مخالفت داشته اید در حالی كه حق با شما بوده است ولی حالا می توانید نفس راحت بكشید. دیگران ممكن است هم چنان با شما مخالفت كنند ولی نظرتان را به خاطر راضی كردن افرادی كه مردد هستند، عوض نكنید. در نهایت شادی خود هستید؛ فعالیت های گذشته شما اكنون جواب می دهد.

حافظ:
بر جمال تو چنان صورت چین حیران شد   كه حدیثش همه جا در در و دیوار بماند
به تماشاگه زلفش دل حافظ روزی       شد كه بازآید و جاوید گرفتار بماند
تعبیر:راه رسیدن به مقصود دشوار و ناهموار است. شكست امروز به معنی پیروزی فرداست به شرط آنكه از لحظات كمال استفاده را ببری. صبور و شكیبا باش.

اسفند

در تماس بودن با جنگجوی درونیتان بیش از اینكه فكرش را بكنید سخت و دشوار است. با وجود اینكه بعضی اوقات می‌دانید كه باید چكار بكنید ممكن است در رابطه با خودتان احساس ناتوانی و درماندگی كنید. به جای اینكه به خود سخت بگیرید و مدام از خودتان انتقاد كرده و بدین ترتیب خود را دیوانه كنید آرام باشید و به خود قول بدهید كه در رابطه با این بی‌ارادگی‌تان كاری انجام دهید. مطمئن باشید این بی‌هدفی مدت زیادی طول نخواهد كشید.

حافظ:
در این خیال به سر شد زمان عمر و هنوز   بلای زلف سیاهت به سر نمی‌آید
ز بس كه شد دل حافظ رمیده از همه كس   كنون ز حلقه زلفت به در نمی‌آید
تعبیر:نگران و مضطرب هستی و می ترسی به هدف خود نرسی اما نا امید نباید بود. خداوند با صابران است.
نوع مطلب :
برچسب ها :